Κύπελλο κεντρικής Ελλάδος της ελληνικής ομοσπονδίας καράτε (ΕΛ.Ο.Κ). Ο Α.Σ 10/04/16

Στις 10/04/16 στην πόλη της Αμφίκλειας πραγματοποιήθηκε το κύπελλο κεντρικής Ελλάδος της ελληνικής ομοσπονδίας καράτε (ΕΛ.Ο.Κ). Ο Α.Σ Πήγασος πραγματοποίησε το 10 στα 10 στα μετάλλια, καθώς η ομάδα των δέκα μικρών αθλητών που κατέβασε κατέκτησαν όλοι μια θέση στο βάθρο.

Οι μικροί μαχητές επέδειξαν ήθος , μαχητικό πνεύμα , ευγενή άμιλλα και υψηλή τεχνική . Προπονητής της ομάδας ήταν ο sensei Κατσούρας Δημήτριος 3Dan ,  καθώς αρχηγός της που την συνόδεψε κιόλας ήταν ο εκπρόσωπος του ελληνικού shidokan ο shihan Κατσούρας Λήο 7 Dan .

Τα καθήκοντα διαιτητού – κρητού σε kata και kumite εκτέλεσε με επιτυχία η shihan Κατσουρα Γεωργία 5 Dan .

Ο Soeno στην Ελλαδα

Την Μ.Τριτη 30/04/13 και την Μ.Τεταρτη 01/05/13 πραγματοποιήθηκε το Διεθνές Σεμινάριο Shidokan στο κλειστό γυμναστήριο Ν.Ιωνιας Βόλου με την παρουσία του αρχηγού του συστήματος Kancho Soeno Yoshiji 10 Dan.
Read more

Π. Π. SHIDOKAN ΚΑΡΑΤΕ JAPAN

Στις 14/10/13 πραγματοποιήθηκε στην πόλη ΥΟΚΟΗΑΜΑ της Ιαπωνίας το Παγκόσμιο πρωτάθλημα Shidokan karate με την συμμετοχή χωρών που ανήκουν στην δύναμη του συστήματος . Περισσότεροι από 300 αθλητές αγωνιστήκαν σε όλες τις κατηγορίες.